کناف

عنوان :
خدمات کناف
توضیحات :

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف

سقف های کاذب یکپارچه کناف ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چندلایه، به ویسله پیچ مخصوص بروی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی (بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک) می باشد. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد. از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف میتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود.

دیوارهای پوششی کناف

دیوار های پوششی کناف، ساختارهایی هستند که جهت تکمیل نازک کاری (جایگزین گچ وخاک- سفیدکاری)، اصلاح خصوصیات فیزیکی مانند عایق صوت یا حرارت ، پوشش معماری و یا بازسازی سطوح دیوار های بنایی موجود در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که در دو گروه بدون سازه و یا با زیر سازی فلزی دسته بندی می شوند.

دیوار جدا کننده کناف

دیوار جدا کننده کناف، که معرف سیستم دیوار های جداکننده کناف هستند با نام درای وال نیز شناخته می شوند.  این سیستم ها برای دیوارهای غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی ساختمان را دارند استفاده می شوند این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع C,CW و U,UW بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری شده، به نحوی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار جدا کننده ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد. این یک قابلیت بسیار مهم دیوار جدا کننده محسوب می شود.

پوشش‌های محافظ در برابر حریق

از این ساختارها جهت حفاظت تیرها ، ستونها و سایر اعضای سازه های فولادی و همچنین پوشش داکتها و کانال جهت مقاوم نمودن در برابر آتش مستقیم تا میزان۱۸۰ دقیقه استفاده می شود . جزئیات تکمیلی این ساختارها را در دفترچۀ “ مقاوم سازی ساختمانها در برابر حریق “ شرکت کناف ایران مطالعه فرمایید.
ساختار های دارای کد حریق دارای ضوابط و جزئیات ویژه هستند که برای استفاده از این نوع ساختار ها هماهنگی با دایره پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران توصیه می شود.

در صنعت ساز و ساختمان یکی از مهم ترین بخش هایی که مد نظر مهندسین می باشد می توان به مصالح ساختمان مدرنی به نام کناف اشاره کرد. این صنعت برای مدت طولانی تحت تاثیر رقابت در هزینه ها بوده است، با توجه به شرایط رقابتی و تغییراتی نظیر تغییرات جمعیتی، شرایط آب و هوایی و رقابت در عرصه بین المللی صنعت ساختمان سازی در دراز مدت، نیاز به نوآوری های متعدد (همچون اجرای سازه های کنافی) و تطبیق آن با نیازهای بشر مورد نیاز است.
کناف به عنوان برند پیشرو در زمینه ی ساخت و ساز خشک در سطح ایران بسیار طرفدار دارد و در حال حاضر در جهان شناخته شده و با استقبال روز افزون سازندگان مواجه شده است.یکی از مهم ترین دلایل استقبال از کناف حذف ملات و اتصالات پیچی و سرعت و کیفیت بالا ، توام با قیمت مناسب می باشد
بسیاری از سازندگان, کناف را به عنوان جایگزینی مناسب برای رابیتس کاری و یا نسل جدید سقف کاذب بهترین گزینه می دانند.اما درواقع کناف علاوه بر سقف کاذب انواع دیوارهای جداکننده ، پوششی ، دکوراتیو و سقف های مشبک و خاص را فراهم آورده و برای شناخته شدن به عموم جامعه راه درازی را پیشرو دارد.
دراین متن سعی شده است بامعرفی کاربرد کناف درسازه های فولادی و بتنی , بیان مزایا ومعایب آن نسبت به سایرمصالح و شناخت هرچه بیشتر این فناوری در جهان نیز مهندسین را به استفاده هرچه بیشتر از کناف ترغیب کرده باشیم.

کناف چیست؟

کناف صفحاتی دارای روکش گچی هستند که توسط فرآیندهایی به یکدیگر متصل شده و کنافی با بهترین کیفیت تشکیل می دهند. امروزه در دفترها و کارخانه های کمپانی سازنده کناف در سر تا سر جهان بیشتر از ۱۸۰۰۰ هزار نفر فعالیت داشته که همواره تلاش همه ی آنها دستیابی به موفقیت شرکت و درنهایت به وجود آوردن امنیت اقتصادی و رشد و همچنین توسعه حرفه ای میباشند. یکی از اصول شرکت کناف راه اندازی واحدهای صنعتی در مناطقی است که مواد اولیه فراوان و بازار مصرف مناسب این چنین تولیدات وجود داشته باشد. در همین جهت واحدهای متعدد بسیاری در جهت‌ تولیدی این شرکت در شرق اروپا و نقاط مختلف آسیا درحال احداث می باشد که در نتیجه آن افزایش اشتغال و تولید مواد و مصالحی باکیفیت بسیار بالا برای برآورده کردن نیازهای فردای این جامعه می باشد.

کناف در واقع نام خانواده و موسس هایی با فعالیت هایی در سطح بین المللی و ویژگی های ممتاز می باشد. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. از ویژگی های این شرکت سرعت در تصمیم گیری، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان، سرمایه گذاری های پیوسته و حمایت از ایده های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز می کند. کار این شرکت از تولید و عمل آوری گچ در منطقه سارلند در کشور آلمان شروع شده و با توسعه و تنوع بخشیدن به این تولیدات در سطح بین المللی در زمینه های زیر فعالیت دارد و محصولات گچی شامل:

عایق های صوتی و حرارتی, استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با این ماده,مصالح و مواد ساختمانی بر پایه گچ و سیمان ,تجهیزات و ماشین آلات تولید کننده مصالح نیز می باشند.

کناف سقف :

کناف سقف یکی از مصالح ساختمانی است که بیشتر به جای گچ مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی منزل است و استفاده از کناف به شما این امکان را می دهد تا طرح های متنوعی را بر روی سقف منزل خود پیاده سازی کنید. علاوه بر این سقف کناف وزن کمتری نسبت به سایر مصالح دارد و در برابر زلزله مقاومت بالاتری از خود نشان می دهد. در ادامه این مقاله به معرفی کناف و مزایای استفاده از سقف کناف در قسمت های مختلف خانه می پردازیم.

کاربرد کناف

عموما کناف درساختمان های موجود درکشور ما به صورت مصالح مصرفی در دیواره ها و سقف ها استفاده می شود که با توجه به رنگ , ظرفیت و مقاومت موجود کناف در اجزای سازه خاص خودش به کار برده می شود .برای مثال یکی از موارد کاربردی کناف می توان به ضد حریق بودن آن اشاره کرد .

این نوع دیوار به عنوان سدی در برابر عبور آتش و حرارت ناشی از آن عمل می کند و زمانی که در یک سمت کانون آتش و حرارت بسیار بالا وجود دارد، دمای سمت دیگر (سمت ایمن) از اندازه محدودی تجاوز نخواهد کرد. از سیستم های حفاطت ساختمان در برابر حریق جهت حفاظت تیرها، ستون ها و سایر اعضای سازه های فولادی و همچنین پوشش داکت ها و کانال های تأسیساتی در برابر آتش مستقیم (تا 180 دقیقه) استفاده می شوند. در این ساختار دو روش اجرایی وجود دارد: اجرای پوشش با زیرسازی فولادی و بدون زیرسازی. پوشش اجزا با استفاده FM(در مواقع لزوم صفحات مقاوم در برابر حریق و رطوبت) و FR(در مواقع لزوم صفحات مقاوم در برابر حریق) صورت می گیرد.

یک نوع استفاده دیگر کناف درسقف های کاذب مشبک است که سقف های کاذب یکپارچه، بدون درز بوده و ساختار آن ها از اتصال صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که به سقف اصلی متصل شده اند ، تشکیل می شود. این ساختار از نظر معماری بسیار انعطاف پذیر است و در ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) کاربرد ویژه ای دارد. اجرای سریع و آسان، عبور آسان تأسیسات مکانیکی و الکتریکی، انعطاف معماری بالا و امکان دستیابی به مشخصاتی نظیر عایق حرارتی ، عایق صوتی و مقاومت در برابر حریق و رطوبت از ویژگی های این ساختارمیباشد. قطعات کارخانه های استاندارد برای اجرای انواع مقاطع تا و خم تزئینی تولید و عرضه میگردند. با استفاده از این قطعات، میتوان پیچیده ترین طرح های معماری را با دقت، سرعت و کیفیت بالا اجرا نمود.

 

مزایای سیستم کناف درمقایسه بابعضی سیستم های رایج در کشور

 1. مقاومت این سیستم در برابر زلزله : به علت سبکی وانعطاف پذیری بسیار بالا
 2. ایمنی : بدلیل اتصالات مناسب . در دیوارها و سقف های کاذب کناف معمولا اتصالات به صورت پیچی و مطابق ضوابط و آیین نامه های مدون انجام میشود.
 3. سرعت اجرای بالا : سیستم کناف (در شرایط کاملا طبیعی ، با نیروی معقول ) نسبت به سیستم سنتی تا 4 برابر سریع تر قابلیت اجرا را دارا میباشد.
 4. اجرای راحت :به دلیل طراحی مناسب
 5. وزن کم و هزینه اقتصادی: به دلیل نوع ساختار سیستم ( درصورت استفاده از این سیستم در دیوار نسبت به سیستم های متداول امروزی (مانند تری دی پنل ) به دلیل کاهش وزن قابل توجه بار مرده،در صورت محاسبه، اسکلت سازه تا % 25 سبک تر خواهد شد که به دلیل این صرفه جویی عملا اجرای دیوار کناف برای سازنده رایگان در می آید. در صورتی که مهندسین محاسبه بارگذاری را بر اساس دیوار کناف انجام دهند مسلما تفاوت قابل توجه ابعاد تیر و ستون و سبک شدن اسکلت را درک خواهند کرد.
 6. افزایش سطح مفید زیر بنا : به دلیل کاهش اشغال فضا توسط دیوارها و پارتیشن های کناف
 7. عایق حرارتی مناسب : سیستم کناف در صورت نصب و اجرای اصولی نیز عایق حرارت می باشد.
 8. عایق صوتی مناسب : فراموش نکنید در اجرای اصولی دیوار کناف کلیه المان های فلزی با نوار های عایق از زمین و سقف مجزا شده و نیز دیوار کناف حتما باید تا سقف اصلی ( نه سقف کاذب) ادامه یابد .
 9. پنل های مقاوم در برابر حریق و مقاوم در برابر آتش سوزی
 10. پنل های مقاوم در برابر آتش و مقام در برابر رطوبت
 11. قابلیت اجرا در کف تمام شده : بر خلاف پارتیشن های سنتی ، پارتیشن های کناف پس از کف سازی ، حتی بر روی سرامیک و سنگ (بدون تخریب ) قابل اجرا می باشند. به همین دلیل می توان گفت که یکی از بهترین گزینه ها در مواقع از این رو بهترین گزینه جهت عملیات باز سازی می باشند.
 12.  قابلیت فرم پذیری بالای کناف مخصوصا در بحث دکوراتیو 13
 13.  قابلیت تغییر فضاهای قدیمی و تبدیل به کاربری های جدید با پتانسیل بالا
 14. بازیافت بیش از 75 درصد مصالح مصرفی
 15. کاهش نخاله های ساختمانی به میزان قابل توجه ( به طور کلی نسبت نخاله های ساختمان در سیستم کناف نسبت به سیستم سنتی 1 به 5 میباشد که موجب کاهش هزینه های حمل مصالح ، کاهش هزینه ی نظافت و کاهش هزینه های تخلیه نخاله ها از کارگاه میشود)
 16. کاهش اکیپ های کارگری در ساختمان ( به دلیل سهولت و سرعت اجرای سیستم کناف اکیپ های مختلف اجرای دیوار ( اعم از دیوارچینی،گچ و خاک ، سفید کاری ) به یک اکیپ اجرایی کاهش خواهد یافت.) حتی در صورت اجرای سقف کاذب کناف به جای سقف کاذب با میلگرد , رابیتس عملا در اجرای سقف کاذب اکیپ جوش کار ، رابیتس کار و گچ کار سقف را فقط یک تیم انجام خواهد داد.
 17. عبور راحت تاسیسات از فضای مابین دیوار کناف بدون هیچ گونه تخریب
 18. دسترسی سریع و مناسب به تاسیسات ساختمانی : دیوارها و سقف کاذب کناف به دلیل اتصال خشک ( استفاده از پیچ و عدم استفاده از ملات ) به راحتی قابل ترمیم می باشند ، همچنین در دیوار و سقف کاذب کناف در محل های پیش بینی شده دریچه های بازدید قرار می گیرد.
 19. صرفه جویی کلی در مصالح ساختمانی : اگر طراحی استراکچر ساختمان بر اساس سیستم کناف باشد، موجب صرفه جویی در مصالح به خصوص فولاد و سیمان وبی نیازی از برخی از مصالح نظیر گچ و آهک و خاک می شود.
 20.  بی نیازی کناف به جوش کاری : به دلیل بالا بودن مشکلات استفاده از برق شهری جهت جوش کاری میتوان گفت که کناف جایگزینی مناسب برای روش های پر هزینه سنتی می باشد.
 21. جنبه های زیست محیطی :کاهش تولید زباله های ساختمانی غیر از صرفه جویی در هزینه دفع زباله ها در سطح ملی از جنبه حفاظت محیط زیست و استفاده بهینه از منابع کافی دارای اهمیت بوده که همه با سیستم ساخت و ساز خشک کناف میسر میباشد.
 22. در صورت استفاده از سقف کاذب کناف نسبت به سقف کاذب سنتی مزایای بسیاری در پی خواهیم داشت ، از جمله:سرعت ، دقت ، کیفیت ، انعطاف قابل ملاحظه طرح ،هزینه های کمتر کناف نسبت به سیستم سنتی ، عدم جوش کاری و کاهش هزینه های برق ، سهولت نظافت واحد ها ( به دلیل عدم به کار رفتن ملات)

معایب کناف درمقایسه با بعضی سیستم های رایج در کشور


هیچ سیستم سازه ای چه در اجرا و چه در هنگام نظارت بدون عیب و نقص نیست ولی می توان گفت سیستم کناف دارای معایب کمتری نسبت به بقیه سیستم های موجود در کشور می باشد و به همین خاطر به چند مورد از اشکالات فنی کار در اجرای نامطلوب سقف کاذب کناف می پردازیم :

 1. عدم دقت در برش پانل
 2. عدم استفاده از ابزار مناسب
 3. عدم رعایت فاصله بین دو پانل
 4. عدم رعایت فاصله مجاز پرچ ها
 5. عدم رعایت فاصله مناسب آویزها
 6. عدم رعایت حصیر چینی پانل کناف
 7. عدم اجرای پخ مناسب در پانل کناف
 8. عدم رعایت فاصله اولین پیچ از لبه پانل
 9. عدم استفاده از مصالح شرکت کناف ایران
 10. عدم رعایت فاصله مناسب سازه های باربر
 11. عدم رعایت فاصله مجاز سازه های پانل خور
 12. اختلاط نا مناسب بتونه کناف یا پودر ماستیک
 13. عدم رعایت پهنای مناسب لایه بتونه کاری شده
 14. عدم استفاده از نوار درزگیری در هنگام بتونه کاری
 15. عدم رعایت ساختار با کاربری و شرایط بهره برداری
 16. اجرای لبه کارخانه ای پانل در کنار لبه برش خورده کناف
 17. عدم اجرای پانل کناف عمود بر جهت سازه های پانل خور
 18.  عدم اتصال صحیح سازه تراز (نبشی روی دیوار و پیچ های آن)
 19. عدم تراز بودن زیرسازی/سقف کاذب اجرا شده در یک کد ارتفاعی
 20. عدم استفاده از نصابان آموزش دیده و دارای صلاحیت اجرای کناف
 21. عدم شاقولی پیشانی های سقف کاذب ( ناشاقولی المان های قائم )
 22. عدم رعایت اجرای اولین آویز/سازه باربر/ سازه پانل خور در فاصله مناسب
 23. عدم رعایت گونیایی طرح هایی که قرار است به صورت مستطیل اجرا شوند

که این فقط مشکلات متداول اجرای سقف کاذب بوده و دیوار نیز اشتباهات متداول مخصوص خود را دارد. بنابر آنچه گفته شد سرپرستی و اجرای سقف کاذب کناف نیاز به تخصص خاصی دارد.در صورت اجرای نامطلوب سیستم های کناف و عدم رعایت آنچه گفته شد نمی توان کناف را مورد سرزنش و نقد قرار داد به این دلیل که کناف همانند سایر سیستم های برتر ساختمانی سالهای سال است درجهان به عنوان سیستم اصلی اجرای دیوار و سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد.  در این بخش با مزایا و معایبی از کناف ها آشنا شدیم حال وقت آن رسیده است که با ورود به سایت کناف قرن از محصولات و کناف های این سایت دیدن فرمایید.

اجزای کناف عبارتند از:

 • گچ پوشش  TOP FINISH
 • پرفیلکس  KNAUF PERLFX
 • گچ ساتن  KNAUF MUL TICOVER
 • بتونه درزگیر  KNAUF FUGENFULER
 • گچ ساتن  KNAUF MUL TICPOVER

دیوار کناف :

دیوار کناف ، دیوار غیر باربری است که جهت تقسیم کردن فضای داخلی ساختمان به کار برده می شود. این ساختار حاوی قاب های فولادی سبک تولید شده با مقاطع C,CW و U,UW بوده که صفحه های روکش دار گچی در یک یا چندین لایه ، توسط پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می گردد.  درزهای میان این صفحه ها به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری میشود، به شکلی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت و امکان رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار ، امکان به کار گرفتن انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم می کند و هم عبور , دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی امکان پذیر می سازد.

پانل کناف:

در این قسمت قصد داریم مطالبی را در مبحث انواع پانل برای کناف و کاربرد آن ها را توضیح دهیم. در اصطلاح عموم مردم گاهی اوقات به پانل کناف گچ برگ می گویند. پانل کناف در ضخامت مختلفی تولید می شود و هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.

پانل کناف با ضخامت 6 میلی متری : این نوع پانل ها فقط برای اجرا در طرح هایی که شامل منحنی های با قوس تند به کار گرفته می شود.

دقت کنید که : از این نوع پانل نباید برای اجرای دیوار ها یا سقف های کاذب ساده استفاده کرد زیرا کارایی و عملکرد مناسبی را از خود بروز نخواهند داد پس به طور کلی میتوان گفت که کارایی این پانل تنها نواحی دارای قوس تند می باشد .

پانل کناف در ضخامت 9.5 میلی متری : این نوع پانل همانند پانل های 6میلی متری جهت اجرای قوس ها کارایی داشته و نباید از آن برای اجرای دیوار ها یا سقف های کاذب ساده استفاده کرد.

پانل کناف در ضخامت 12.5 میلی متری :بیشترین تولید کناف در ایران پانل 12.5 میلی متری است که برای دیوارهای جداکننده و پوششی ، سقف های کاذب ساده و دکوراتیو بکار گرفته می شود.

پانل کناف در ضخامت 15 میلی متری : از این پانل اکثرا در دیوارها و در فضاهایی که نیاز به مقاومت بیشتری باشد, استفاده خواهند کرد.    

پانل کناف در ضخامت 18 میلی متری و بالاتر : اکثرا برای به کارگیری در فضاهای خاص که نیاز به استحکام بسیار بالا یا خطر برخورد شدید با دیوار وجود دارد به کار برده می شود.

اجرای کناف:

هنگام نصب و اجرای کناف بسیار دقت کنید تا فشار زیادی به ورقه های کناف وارد نشود و لی در عین حال نصب آن بسیار ساده است به این صورت ابتدا طرح سقف کناف را انتخاب کرده و سپس طبق اندازه گیری های مشخص شده در طرح و نقشه کناف ورقه ها را برش داده و طبق آن اجرای کناف صورت میگیرد.

برای کناف کاری و اجرای کناف میبایست صفحه های گچی کناف را برش دهید . روش انجام آن به صورت زیر می باشد :

 1. برش دادن کاغذ روی صفحه ها
 2. برش دادن کاغذ پشت صفحه ها
 3. شکستن صفحه در راستای برش
 4. صاف و یک نواخت کردن لبه های برش داده شده توسط ابزار رنده
 5. بعداز برش صفحه ها لبه های برش داده شده در صورت لزوم می توانید به وسیله ابزار دستگاه پخ زن در زاویه های ۵۰/۲۲ و ۴۵۰ پخ زده می شود.
 6. اگر برش صفحات عرض های کم(۵تا۲۰ سانتی متر)موردنظر باشد می توان از ابزار برش نواری استفاده کرد. با این ابزار امکان اجرای برش های منحنی وجود دارد.
 7. برای در آوردن جای کلید پریز برق نیز از قطعات گردبر در قطرهای مختلف استفاده می شود.

شیوه های نصب کناف در ساختمان

ابزارهای تخصصی برای نصب کناف عبارتند از: چکش گچی و ابزار مشترک که شبیه به یک ماشین گچ کاری است اما ساخته شده از فولاد قابل انعطاف با کمان مقعر است. استفاده شده است برای اعمال و صاف کردن یک ترکیب گچ در اتصالات بین دیوارهای دیواری، آن را پر از آن، به طوری که لبه های بیرونی عملا ناپدید می شوند و مفصل، زمانی که رنگ، به طور موثری نامرئی می شود. ناخن های دست نخورده، کمی با افسردگی و یا “کاهش” توسط چکش، زمانی که به طور مشابه درمان می شوند، ناپدید می شوند.

ضخامت استاندارد پانل برای دیوارهای خانه و سقف 1/2 اینچ است، اما 1/4 اینچ، 3/8 اینچ و 5/8 اینچ نیز معمولا در دسترس است. دیوار استاندارد برای نصب داخلی در مکان های خشک مناسب می باشد. غالبا از ساخت و ساز خشک برای جلوگیری از اتلاف وقت استفاده می شود، زیرا دیوارهای داخلی قبل از شروع کار نباید خشک شوند. Wallboards های تکمیل شده یا سایر مواد در انواع مختلفی از رنگ ها و بافت های مقاوم ترکیب می شوند. مواد پایه و ترکیب پانل پایه، تعیین درجه حرارت، مقاومت در برابر آتش و مقاومت در برابر رطوبت را فراهم می کند. Wallboards زمان سوختن در آتش را از 1 تا 4 ساعت به تعویق می اندازد.

پانل های گچی را می توان بر روی چوب یا قابهای فلز، با استفاده از پیچ های مخصوص چوب فلز نصب کرد. از آنجا که گچ چوب بر روی قاب ساختمان نصب می شود، چوب الوار باید مستقیما برای دیوار داخلی باشد تا کاملا برسد و چوب باید دارای رطوبت کم تا از سست کردن ناخن های دیواری جلوگیری شود.

این مشکلات در استفاده از گچ برای پوشش داخلی وجود ندارد. با این حال، به دلیل صرفه جویی زمان در آن، ساخت و ساز خشکبار در ساختمان های مسکونی نسبتا رایج است. اگر خانه شما در 50 سال گذشته یا بیشتر ساخته شده باشد، شانس بسیار خوبی است اگر تمام دیوارها و سقف ها با دیوارخشک(Drywall) پوشانده شده باشد. اساسا دیوارخشک یک جایگزین مدرن برای گچ های دست ساز است و همه چیز را در ساخت خانه جدید جایگزین کرده است.

امروزه کناف کاری در میان عموم مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند از دلایل محبوبیت آن می توان به مزایای کناف کاری اشاره کرد :

 1. استفاده از سیستم کناف کاری موجب کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه کاهش هزینه های سازه و پی می شود.
 2. سیستم کناف کاری دارای ساختار های عایق حرارتی ، صوتی، رطوبتی و حریق می باشد و با توجه به هدف میتوان از هریک از انواع این کناف ها استفاده نمود.
 3. سیستم کناف کاری با سریع و آسان در ساختمان اجرا خواهد شد و امکان تغییرات نیز در سیستم کناف کاری وجود دارد.

استفاده از سیستم کناف کاری خشک مزایای ویژه ای برای مردم دارد که شامل کاهش ضایعات ساختمانی , ارتقا کیفیت ساختمان و صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد. پس در آخر می توان گفت که اگر به دنبال بازسازی ساختمان با کناف هستید, اگر میخواهید ساختمان و منزل خود را در برابر زلزله مقاوم کنید به شما توصیه می کنیم از کناف و مصالح روز دنیا استفاده کنید . برای انتخاب و سفارش کناف ها به شما سایت کناف قرن را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید با کمک کناف ها به زیبایی و درخشش هر چه بیشتر محیط اطراف زندگی خود بی افزایید.

 

برچسب ها :
کناف
سقف‌های کاذب
رابیتس
گچ
بتونه
دیوارهای پوششی
دیوار جدا کننده
کناف
کناف
کناف
کناف
کناف