کناف ایران

کناف ایران

کناف ایران : کناف ، از جمله شرکت های تولید کننده سازه های خشک ساختمانی (Dry wall) می باشد. این شرکت یک شرکت المانی می باشد ؛ که نام خانوادگی بنیان گزار آن کناف (KNAUF  ) است. شرکت کناف ایران ، در سال 1355 با نام ، وال بورد ، با هدف تولید پانل گچی تاسیس گردید و پس از ان ، در سال 1365 ، قسمت اعظم سهام ان به بانک مسکن انتقال یافت و در سال 1369 با نام روکش گچ ایران شروع به تولید کرد اما ، دارای کیفیت لازم نبود ؛ تا این که در سال 1374 سهام بانک مسکن ، به شرکت کناف المان واگذار شد و با نام کناف ایران ، با مالکیت شرکت کناف المان شروع به فعالیت کرد.در حال حاضر تولیدات این شرکت با نام تجاری آکواپنل به بازار عرضه می شود . 
سازه های کناف ایران : یکی از اجزای تشکیل دهنده سقف و دیوار کناف زیر سازی با سازه هایی از جنس های گالوانیزه ، فلزی و یا چوبی می باشد ؛ سازه های کناف از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه(به ضخامت 0.6 میلی متر ) به روش نورد سرد توسط دستگاه رول فرمینگ تولید میشوند . این سازه ها دارای انواع مختلفی از نظر جای مصرف و شکل میباشند. سازه استاد ، جز عمودی و ستون دیوار کناف میباشد و در فاصله های 30 تا 60 سانتی متری قرار گرفته و تاسیسات برقی را در خود جای می دهد ، و صفحات روکش گچی به ان پیچ می شوند . سازه رانر ،  یکی دیگر از سازه های کناف می باشد ، که جز افقی و تراز دیوار می باشد این سازه به عنوان هادی سازه استاد ، در دیوار و همچنین در اطراف بازشوها استفاده می شود . سازه های استاد و رانر ، از عوامل اصلی زیر سازی دیوار کناف می باشند و به سادگی نصب می شوند ،علاوه بر این دو نوع سازه ، سازه های دیگری جهت بهبود عملکرد دیوار کناف وجود دارند ، که شامل سازه پشتیبان (  SP60) ، که برای نصب تاسیسات ابی و انتقال بار ان ، به استاد های مجاور می باشد. قطعه اتصال سازه پشتیبان ( SC47 ) ، که با استفاده از ان میتوان ، قوطی های برق را ساخت . سازه کرنربید و یا سازه محافظ گوشه ، که در گوشه های خارجی جهت جلوگیری از اسیب ضربه ها ، می باشد و همچنین کمک به داشتن لبه های یکنواخت ، می کند.سازه لبه و یا جی بید ، که برای ایجاد لبه صاف و یکنواخت در انتهای ازاد پانل ، و همچنین محافظت از ضربه به این ناحیه استفاده می شود . سازه درز انقطاع ، که در دیوار های پیوسته با طول زیاد برای پوشش درز قطع کننده استفاده می شود . مزیت سازه های کناف ایران ، نسبت به دیگر سازه ها ، استاندارد بودن ، تنوع تولید ، امکان تولید سازه با طول خاص برای خریدار ، استحکام بیشتر به دلیل ضخامت زیاد ، مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و همچنین نورد شدن با دستگاه های فوق پیشرفته شکل مناسب تری به سازه ها داده است . 
پانل کناف ایران: پانل کناف ، همان صفحات گچی روکش دار می باشند ، که در چهار نوع تولید و استفاده می شوند. پنل معمولی ( RG ) ، که در ساخت و ساز های خشک کناف ، مانند دیوار های جداکننده و در محیط های خشک و بدون خطر حریق ، مورد استفاده قرار می گیرند ، این صفحات با روکش کرمی رنگ و چاپ مهر کناف در پشت ان عرضه می شوند . پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت ( MR ) ، که گچ ان با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشد و روکش کاغذی انها به رنگ سبز رنگ می باشد. پنل مقاوم در برابر حریق ( FR ) ، که به انها گچ برگ با پیوستگی بهبود یافته برای دمای بالا نیز می گویند و در هسته گچی انها از الیاف شیشه استفاده شده و برای پوشش سازه های فولادی در ساختمان های بلند و جاهایی که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد از انها استفاده می شود و پوشش کاغذی ان به رنگ صورتی می باشد . پنل گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM) ، در مکان هایی که رطوبت و امکان حریق با هم وجود داشته باشد از این پنل ها استفاده می شود ، این پنل ها با روکش سبز عرضه می شوند.
سازه های 60*60:  سازه های سپری شکل می باشند که در سقف های کاذب مشبک کار می شوند و به وسیله اویز های قابل تنظیم به سقف اصلی متصل می شوند و سپس تایل های 60*60 درون این شبکه قرار می گیرند.
تایل های 60*60: در سقف های کاذب مشبک به کار گرفته می شوند. تایل های سقفی در طرح های زیبا و متنوع به طراحان خصوصیات اکوستیکی مقاومت در برابر حریق و ایمنی در برابر زلزله را به همراه امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب عرضه می کند . 
نوار طیف کناف: زمانی که رو ساختار غیر هم جنس به هم متصل میشوند ترکی نا منظم و قابل رویت ایجاد میشود که برای جلوکیری از این ترک ها در محل هایی که کناف و دیوار بنایی به هم میرسند از نوار چسب جداکننده استفاده میشود تا درز ایجاد شده شکل بهتری داشته باشد. این نوار های از جنس کاغذ روغنی به پهنای 6.5 سانتی متر می باشد که در پشت ان یک لایه چسب به پهنای 1 سانتی متر وجود دارد.
بتونه کناف : بتونه درزگیر کناف برای بتونه کاری و درزگیری با نوار درزگیر مخصوص در سیستم ساخت و ساز خشک به کار می رود. این ماده به صورت لایه های نازک برای درزگیری صفحات روکش دار گچی پس از نصب و یا تعمیرات سطوح آسیب دیده صفحات روکش دار گچی ، پر کردن درزها و سوراخ های قطعات بتونی ، بتونه کاری سطوح بتنی ویا سفیدکاری دیوارهای گچی با حداقل ضخامت یک تا سه میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. این بتونه بعد از مخلوط شدن با آب ، به مدت 70 دقیقه قابل استفاده است.

 

برچسب ها :