کناف ایران

کناف ایران

کناف

پیشرفت فناوری ساخت و ساز در سال های اخیر سبب جایگزینی مصالح نوین با مصالح سنتی شده است. امروزه همه مردم خواستار زیبایی هر چه تمام تر دکوراسیون منازل خود هستند . آیا می دانید با چه مصالحی میتوان به آن جذابیت طرح داخلی ساختمان رسید ؟

آیا تاکنون درباره کناف چیزی شنیده اید ؟

ما در این بخش قصد داریم در مورد کناف و موارد استفاده آن با شما همراهان همیشگی صحبت کنیم پس در ادامه مقاله مانند همیشه همراه ما باشید . اما به راستی که کناف چیست ؟

در واقع کناف , پنل های روکش دار گچی می باشد که به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح در ساخت و ساز ساختمان ها به شمار می رود. به عبارت دیگر کناف ها نوعی پنل گچی با روکش کاغذی می باشد که برای ایجاد سقف های کاذب, دیوارهای کاذب و ایجاد دکوری منحصر به فرد بر روی سقف و یا دیوار از آن استفاده می شود.

جالب است بدانید که کناف ها اولین بار توسط یک خانواده آلمانی تولید گردید و به مرور زمان تولید آن در جهان گسترش پیدا کرد و در نهایت تحت برند کناف در ایران راه اندازی شد .

آیا می دانید در مصالح ساختمانی چه پیشرفت هایی به وجود آمده است ؟

از جمله این موارد می توان به سیستم های ساخت و ساز خشک مصالح فراگیر در اروپا و در کشور بزرگ ایران روز به روز در حال پیشرفت و توسعه فناوری ساخت و ساز نیز اشاره کرد. صفحات روکش دار گچی یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز خشک می باشد . به طور کلی می توان گفت کناف نوعی صفحه روکش دار گچی است که در زمان ساخت و ساز با مصالح خشک کارایی بسزایی دارد . مصالح کناف به دلایل زیر باعث شده که کارگران و مهندسین ساخت و ساز ساختمان ها از کناف ها با در نظر گرفتن نیاز مردم استفاده کنند.

 • قابلیت حمل و نقل آسان
 • صرفه جویی در نیروی انسانی
 • کاهش ارتفاع سقف دستشویی و حمام
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله بعد از نصب کناف
 • دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی
 • کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی نیزسبب کاهش هزینه های حمل و نقل میشود.

در این بخش ممکن برایتان سوال پیش آمده باشد که دیوار کناف چیست ؟ در واقع دیوار کناف نوعی جداکننده است که در بازار دیوار کناف ها با نام درای وال معرفی می شوند . دیوار کناف نوعی پوشش است که برای نوع غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی یک ساختمان را دارند عملکرد و کارایی بالایی دارند . این پوشش و جداکننده ها شامل قاب سبک هستند که یک یا چند لایه صفحات روکش دار گچی روی آن ها پیچ شده اند.

دیوار کناف و سازه های آن به دلیل آماره و سبک بودن و راحتی نصب در میان عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند . سقف ها از گالوانیزه یکپارچه تهیه می شوند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند. در نهایت بعد از نصب و اطمینان خاطر از صاف و مسطح بودن سطوح می توان درزها را با بتونه کردن نیز پر کرده و سطوح موردنظرتان را رنگ کنید. علاوه بر نصب آسان و راحت نیز این دیوارها و سازه ها قابلیت جداسازی و انتقال سازه به مکان جدید را دارند. این دیوارها بخاطر طرح ها و نقوش و نگاره های گسترده ای که دارند به همین دلیل در میان مردم از استقبال و محبوبیت بسزایی برخوردار هستند. آیا تاکنون تفاوت میان سیستم کناف و بعضی سیستم رایج در کشور را بررسی کرده اید ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که :

 1. بازیافت بیش از 75 درصد مصالح مصرفی
 2. قابلیت فرم پذیری کناف بالا مخصوصا دکوراتیو
 3. کاهش نخاله های ساختمانی به میزان قابل توجه
 4. عبور راحت تاسیسات از فضای مابین دیواره های کناف بدون هیچ گونه تخریب
 5. مقاومت کناف ها در برابر زلزله بخاطر سبکی و انعطاف پذیری که دارد بسیار مقاوم می باشد .
 6. کناف ها ایمنی بالایی دارند به این دلیل که اتصالاتی مناسب در دیوارها و سقف های کاذب کناف که به صورت پیچی و استاندارد جهانی هستند .
 7. مزایای مهم کناف ها می توان به افزایش سطح مفید زیر بنا به دلیل کاهش اشغال فضا توسط دیوارها و پارتیشن های کناف نیز کمک می کند .
 8.  کناف ها در برابر حریق و آتش سوزی , در برابر هر گونه رطوبت در ساختمان ها مقاومت بسیاری دارند .
 9. کاهش اکیپ های کارگری در ساختمان ها به این صورت که به دلیل سبکی کناف ها به راحتی میتوان آن ها را به سرعت جا به جا و نصب کرد .
 10. با استفاده از کناف ها می توانیدصرفه جویی در مصالح ساختمانی مانند فولاد, سیمان و بی نیازی از برخی مصالح ساختمانی مثل گچ و آهک داشته باشید .
 11. با استفاده از کناف می توانید از جوش کاری خلاصی یابید به عبارت دیگر به دلیل بالا بودن مشکلات استفاده از برق شهری جهت جوش کاری کناف جایگزین مناسبی برای روش های پرهزینه سنتی می باشد .

پس می توان ادعا کرد بهترین مصالح ساختمانی در زمان ساخت و ساز با مصالح خشک نیز کناف ها می باشند.

کناف ایران

کناف  از جمله شرکت های تولید کننده سازه های خشک ساختمانی (Dry wall) می باشد. این شرکت یک شرکت المانی می باشد ؛ که نام خانوادگی بنیان گزار آن کناف (KNAUF  ) است. شرکت کناف ایران در سال 1355 با نام  وال بورد با هدف تولید پانل گچی تاسیس گردید و پس از ان در سال 1365 قسمت اعظم سهام ان به بانک مسکن انتقال یافت و در سال 1369 با نام روکش گچ ایران شروع به تولید کرد اما دارای کیفیت لازم نبود ؛ تا این که در سال 1374 سهام بانک مسکن به شرکت کناف المان واگذار شد و با نام کناف ایران  با مالکیت شرکت کناف المان شروع به فعالیت کرد.در حال حاضر تولیدات این شرکت با نام تجاری آکواپنل به بازار عرضه می شود . 
سازه های کناف ایران : یکی از اجزای تشکیل دهنده سقف و دیوار کناف زیر سازی با سازه هایی از جنس های گالوانیزه فلزی و یا چوبی می باشد ؛ سازه های کناف از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه(به ضخامت 0.6 میلی متر ) به روش نورد سرد توسط دستگاه رول فرمینگ تولید میشوند . این سازه ها دارای انواع مختلفی از نظر جای مصرف و شکل میباشند. سازه استاد جز عمودی و ستون دیوار کناف میباشد و در فاصله های 30 تا 60 سانتی متری قرار گرفته و تاسیسات برقی را در خود جای می دهد  و صفحات روکش گچی به ان پیچ می شوند .

سازه رانر  یکی دیگر از سازه های کناف می باشد که جز افقی و تراز دیوار می باشد این سازه به عنوان هادی سازه استاد در دیوار و همچنین در اطراف بازشوها استفاده می شود . سازه های استاد و رانر از عوامل اصلی زیر سازی دیوار کناف می باشند و به سادگی نصب می شوند علاوه بر این دو نوع سازه  سازه های دیگری جهت بهبود عملکرد دیوار کناف وجود دارند که شامل سازه پشتیبان (  SP60) که برای نصب تاسیسات ابی و انتقال بار ان به استاد های مجاور می باشد.

قطعه اتصال سازه پشتیبان ( SC47 )  که با استفاده از ان میتوان قوطی های برق را ساخت . سازه کرنربید و یا سازه محافظ گوشه که در گوشه های خارجی جهت جلوگیری از اسیب ضربه ها می باشد و همچنین کمک به داشتن لبه های یکنواخت  می کند.  سازه لبه و یا جی بید که برای ایجاد لبه صاف و یکنواخت در انتهای ازاد پانل و همچنین محافظت از ضربه به این ناحیه استفاده می شود . سازه درز انقطاع  که در دیوار های پیوسته با طول زیاد برای پوشش درز قطع کننده استفاده می شود .

مزیت سازه های کناف ایران نسبت به دیگر سازه ها استاندارد بودن تنوع تولید امکان تولید سازه با طول خاص برای خریدار استحکام بیشتر به دلیل ضخامت زیاد  مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و همچنین نورد شدن با دستگاه های فوق پیشرفته شکل مناسب تری به سازه ها داده است . 
پانل کناف ایران: پانل کناف همان صفحات گچی روکش دار می باشند که در چهار نوع تولید و استفاده می شوند. پنل معمولی ( RG )  که در ساخت و ساز های خشک
کناف مانند دیوار های جداکننده و در محیط های خشک و بدون خطر حریق مورد استفاده قرار می گیرند این صفحات با روکش کرمی رنگ و چاپ مهر کناف در پشت ان عرضه می شوند . پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت ( MR )  که گچ ان با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشد و روکش کاغذی انها به رنگ سبز رنگ می باشد.

پنل مقاوم در برابر حریق ( FR )  که به انها گچ برگ با پیوستگی بهبود یافته برای دمای بالا نیز می گویند و در هسته گچی انها از الیاف شیشه استفاده شده و برای پوشش سازه های فولادی در ساختمان های بلند و جاهایی که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد از انها استفاده می شود و پوشش کاغذی ان به رنگ صورتی می باشد . پنل گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM) در مکان هایی که رطوبت و امکان حریق با هم وجود داشته باشد از این پنل ها استفاده می شود این پنل ها با روکش سبز عرضه می شوند.
سازه های 60*60:  سازه های سپری شکل می باشند که در سقف های کاذب مشبک کار می شوند و به وسیله اویز های قابل تنظیم به سقف اصلی متصل می شوند و سپس تایل های 60*60 درون این شبکه قرار می گیرند.
تایل های 60*60: در سقف های کاذب مشبک به کار گرفته می شوند. تایل های سقفی در طرح های زیبا و متنوع به طراحان خصوصیات اکوستیکی مقاومت در برابر حریق و ایمنی در برابر زلزله را به همراه امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب عرضه می کند . 
نوار طیف کناف: زمانی که رو ساختار غیر هم جنس به هم متصل میشوند ترکی نا منظم و قابل رویت ایجاد میشود که برای جلوکیری از این ترک ها در محل هایی که
کناف و دیوار بنایی به هم میرسند از نوار چسب جداکننده استفاده میشود تا درز ایجاد شده شکل بهتری داشته باشد. این نوار های از جنس کاغذ روغنی به پهنای 6.5 سانتی متر می باشد که در پشت ان یک لایه چسب به پهنای 1 سانتی متر وجود دارد.
بتونه کناف : بتونه درزگیر
کناف برای بتونه کاری و درزگیری با نوار درزگیر مخصوص در سیستم ساخت و ساز خشک به کار می رود.

این ماده به صورت لایه های نازک برای درزگیری صفحات روکش دار گچی پس از نصب و یا تعمیرات سطوح آسیب دیده صفحات روکش دار گچی  پر کردن درزها و سوراخ های قطعات بتونی  بتونه کاری سطوح بتنی ویا سفیدکاری دیوارهای گچی با حداقل ضخامت یک تا سه میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. این بتونه بعد از مخلوط شدن با آب  به مدت 70 دقیقه قابل استفاده است.

کناف از جمله بزرگترین و بهترین شرکت های سازنده و تولید کننده کناف در کشور ایران می باشد . بنیان گذار کناف یک شخص آلمانی است که کناف نام خانوادگی این شخص می باشد که در سراسر ایران با نام کناف ایران شناخته شده می باشد. شما با مراجعه به سایت کناف ایران می توانید از نمونه کارهای سقف کاذب ,دیوارهای پیش ساخته سقف کناف دیدن بفرمایید. اگر به دنبال کناف هستید ولی می خواهید در مورد این تکنولوژی اطلاعات بیشتری را کسب کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم از کناف ایران بخواهید .

متخصصین کناف ایران در تلاش هستند تا بهترین کناف ها را تولید و روانه بازار کنند . علاوه بر دقت در طراحی و سقف ها و دیواره های کناف همیشه سعی دارند قیمتی مناسب برای تمامی مصالح خود داشته باشند تا شما عزیزان در هر لحظه به یاد کناف ایران و راضی باشید .

 

دکوراسیون با کناف

امروزه مردم به دنبال زیبایی هر چه تمام تر و جذابیت چشم گیر در هر گوشه از ساختمان و یا منزل خود هستند . با تغییر دکوراسیون در هر گوشه از ساختمان ها مانند منزل , فتر اداری و ... باعث آرامش و انرژی مثبت برای خود و اطرافیانتان خواهد شد .

در بسیاری از موارد در زمان ساخت و ساز ساختمان ها مهندسین و مردم خواستار دکوراسیونی زیبا و با کیفیت هستند که با کمک بسیاری از مصالح ساختمانی می توان بدست آورد اما یکی از سذیع ترین راه ها برای رسیدن به دکوراسیونی همه پسند و دلخواه میتوان از کناف استفاده کرد . ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که کناف چیست ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که در واقع کناف پنل های روکش دار گچی هستند که به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح و تجهیزات در زمان ساخت و ساز ساختمان ها به شمار می رود .

به عبارت دیگر کناف ها نوعی پنل گچی با روکش کاغذی هستند که برای ایجاد سقف های کاذب, دیوارهای کاذب و ایجاد دکوری منحصر به فرد و خاصی بر روی سقف و یا دیوارهای ساختمانی از آن استفاده می شود . جالب است بدانید که کناف ها اولین بار توسط یک خانواده ای در کشور آلمانی تولید گردید و با گذشت زمان تولید آن در جهان گسترش پیدا کرد و در نهایت تحت برند کناف در کشور ایران راه اندازی شد . کناف ها نسبت به مصالح سنتی و قدیمی در میان مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند , از دلایل محبوبیت کناف ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت فرم پذیری بالا
 • قابلیت حمل و نقل آسان
 • مقاومت ویژه در برابر آتش
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • ترمیم پذیری خیلی سریع و آسان
 • صرفه جویی در مصالح ساختمانی
 • صرفه جویی در تعداد نیروی انسانی
 • کاهش ارتفاع سقف دستشویی و حمام
 • کاهش چشم گیر نخاله های ساختمانی
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • قابلیت اجرای کناف بر روی سطوح مختلف
 • مقاومت بالا در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله
 • قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله بعد از نصب کناف

آیا تفاوت میان کناف با دیگر مصالح ساختمانی قدیمی را می دانید ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که این نواع کناف در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی سبک تر می باشد پس می توان نتیجه گرفت با کم بودن وزن مصالح و خود ساختمان , تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان ها کاهش پیدا می کند . در صورت خرابی و تخریب کناف ها به خاطر سبکی سیستم آن هیچ خطر جانی برای شما و عزیزانتان بسیار کم خواهد بود . اما ما در این مقاله قصد داریم در مورد دکوراسیون با استفاده از کناف با شما همراهان همیشگی صحبت کنیم .

زیبایی را در ساختمان با استفاده از اننتخاب صحیح رنگ , انتخاب مناسب مبلمان , دکوراسیونی منحصر به فرد و ... می توان بدست آورد . اما مهم ترین اصل در زیبایی و درخشش دکوراسیون منزل چه چیزی می تواند باشد ؟ برای پساخ به این سوال باید گفت که با کمک کناف و مدل های مختلف کناف برای جای جای منزل خود مانند سقف کاذب کناف ,دیواره های کناف , انواع کناف ها می توانید به زیبایی منزل و دکوراسیون آن بپردازید . یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مذل های کناف در میان مردم می توان به مدل کناف سقف نیز اشاره کرد .

این کناف یکی از مناسب ترین ایده ها در طراحی دکوراسیون می توان به شمار آورد به این دلیل که با مدل کناف سقف کمتر کسی برای منزل و دکوراسیون خود از وسایل تزیینی استفاده می کند به این دلیل که کناف سقف گچ بری و طراحی های خارق العاده ای دارد که هر خانم خانه داری را از خرید وسایل تزیینی برای دکوراسیون مانند دیوارها و سقف ها منصرف خواهد کرد . آیا می دانید در در طراحی دکوراسیون داخلی چه عواملی تاثیر دارد ؟آیا می دانید که در ساخت و ساز ساختمان ها یکی از عوامل و گزینه هایی که بیشتر مد نظر مردم و متخصصین مجرب ساختمانی چه چیزهایی می باشد ؟

در پاسخ به این سوال می توان به سقف ساختمان منزل نیز اشاره کرد . سقف مصالح ساختمان را می پوشاند و به اتاق جلوه ای دنج تر هدیه می دهد . بسیاری از اتاق ها در منزل سقفی ساده و بدون هر گونه تزیین دارند نهایت تزیین این سقف ها گچ بری های حاشیه سقف می باشد اما تعدادی هم از تزیینات پیچیده مانند سقف کاذب کناف و PVC استفاده می کنند که روز به روز در طرح ها و شکل های بسیار متنوعی تولید می شوند . سبک های مدرن و امروزی از طرح هایی با خطوط صاف و گوشه دار مانند مستطیل استفاده می کنند در حالی که مدل های کلاسیک همراه با اشکال منحنی دار مانند دایره و تزیینات بیشتر هستند . در طراحی های دکوراسیون داخلی ساختمان موضوع دیگری که باید خیلی به آن توجه کنید نحوه استفاده از فضاهای داخلی است.

یک فضای چهار دیواری می تواند اتاق پذیرایی , آشپزخانه , اتاق خواب و.... برای فعالیت مشخص قرار گیرد و با استفاده از دکوراسیون داخلی با کناف می توانیم به زیبایی ساختمان منزل و یا دفتر کاری خود بی افزاییم . با استفاده از عملکرد و کارایی آن ها می توان برای هر گوشه از ساختمان داخلی منزل از جمله نورپردازی ، سقف کناف ، کابینت آشپزخانه و دیگر مصالح ساختمانی با در نظر گرفتن سلایق خود و خانواده  و راهنمایی کارشناس مربوطه را طراحی کرد و  عملکرد ،طراحی و جزئیات هر یک صحیح و به طور کامل مشخص گردند .

یکی از ویژگی های چشم گیر و مورد پسند عموم مردم درباره کناف ها می توان به خاصیت نورپردازی خارق العاده کناف ها اشاره کرد به عبارت دیگر اگر در دکوراسیون منزل قصد دارید از کناف و تجهیزات آن استفاده کنید در این مقاله به شما توصیه می کنیم این خاصیت کناف را به هیچ عنوان فراموش نکنید به این دلیل که نورپردازی به دکوراسیون منزلتان زیبایی دل انگیزی می بخشد . پس اگر به دنبال انتخاب و اجرای کناف برای دکوراسیون ساختمان هستید به شما توصیه می کنیم که با افرادی که در این زمینه بسیار ماهر و مجرب هستند نیز مشورت کنید تا در نهایت دکوراسیونی یکتا با کمک کناف داشته باشید .

 

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف

سقف های کاذب یکپارچه
کناف ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چندلایه به ویسله پیچ مخصوص بروی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی (بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک) می باشد.

فضای خالی پشت سقف کاذبامکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد. از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کنافمیتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود.

دیوارهای پوششی کناف

دیوار های پوششی کناف ساختارهایی هستند که جهت تکمیل نازک کاری (جایگزین گچ وخاک- سفیدکاری) اصلاح خصوصیات فیزیکی مانند عایق صوت یا حرارت  پوشش معماری و یا بازسازی سطوح دیوار های بنایی موجود در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که در دو گروه بدون سازه و یا با زیر سازی فلزی دسته بندی می شوند.

دیوار جدا کننده کناف

دیوار جدا کننده
کناف که معرف سیستم دیوار های جداکننده کناف هستند با نام درای وال نیز شناخته می شوند.  این سیستم ها برای دیوارهای غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی ساختمان را دارند استفاده می شوند این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع C,CW و U,UW بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری شده به نحوی که در انتهای کار سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار جدا کننده  امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد. این یک قابلیت بسیار مهم دیوار جدا کننده محسوب می شود.

پوشش‌های محافظ در برابر حریق

از این ساختارها جهت حفاظت تیرها  ستونها و سایر اعضای سازه های فولادی و همچنین پوشش داکتها و کانال جهت مقاوم نمودن در برابر آتش مستقیم تا میزان۱۸۰ دقیقه استفاده می شود . جزئیات تکمیلی این ساختارها را در دفترچۀ “ مقاوم سازی ساختمانها در برابر حریق “ شرکت کناف ایران مطالعه فرمایید.
ساختار های دارای کد حریق دارای ضوابط و جزئیات ویژه هستند که برای استفاده از این نوع ساختار ها هماهنگی با دایره پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران توصیه می شود.

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف

سقف های کاذب یکپارچه کناف ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چندلایه به ویسله پیچ مخصوص بروی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی (بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک) می باشد. فضای خالی پشت سقف کاذب امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد. از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف میتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود.

دیوارهای پوششی کناف

دیوار های پوششی کناف ساختارهایی هستند که جهت تکمیل نازک کاری (جایگزین گچ وخاک- سفیدکاری) اصلاح خصوصیات فیزیکی مانند عایق صوت یا حرارت ، پوشش معماری و یا بازسازی سطوح دیوار های بنایی موجود در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که در دو گروه بدون سازه و یا با زیر سازی فلزی دسته بندی می شوند.

دیوار جدا کننده کناف

دیوار جدا کننده کناف که معرف سیستم دیوار های جداکننده کناف هستند با نام درای وال نیز شناخته می شوند.  این سیستم ها برای دیوارهای غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی ساختمان را دارند استفاده می شوند این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع C,CW و U,UW بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری شده به نحوی که در انتهای کار سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار جدا کننده ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد. این یک قابلیت بسیار مهم دیوار جدا کننده محسوب می شود.

پوشش‌های محافظ در برابر حریق

از این ساختارها جهت حفاظت تیرها  ستونها و سایر اعضای سازه های فولادی و همچنین پوشش داکتها و کانال جهت مقاوم نمودن در برابر آتش مستقیم تا میزان۱۸۰ دقیقه استفاده می شود . جزئیات تکمیلی این ساختارها را در دفترچۀ “ مقاوم سازی ساختمانها در برابر حریق “ شرکت کناف ایران مطالعه فرمایید.
ساختار های دارای کد حریق دارای ضوابط و جزئیات ویژه هستند که برای استفاده از این نوع ساختار ها هماهنگی با دایره پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران توصیه می شود.

برچسب ها :