کاربرد دیوار آکوستیک

کاربرد دیوار آکوستیک

کاربرد دیوار آکوستیک

کاربرد دیوار آکوستیک به عنوان عایق صوتی می باشد.  این دیوار ها با ساختاری که دارند موجب جلو گیری از پخش سر و صدای آزار دهنده می شوند. خصوصا منازل آپارتمانی امروزی که ساکنان ساختمان موجب تولید زیاد سر و صدا می شوند ، استفاده از دیوار آکوستیک در ساختمان عایق صوتی ایجاد شده و  از بروز سر و صدا جلو گیری می شود. دیوار آکوسیک با ضخامت های مختلفی در بازار موجود می باشد. این دیوار جزو مواد و مصالح ساختمانی بوده و در ساخت و ساز جهت رفع سر و صدا های اضافی مورد استفاده قرار می  گیرد.

ضخامت دیوار آکوستیک هفت و نیم سانتی متر، نه و نیم سانتی متر هم چنین دوازده و نیم سانتی متری می باشد. که بنا به مورد و فضای مد نظر مورد استفاده قرار می گیرند.

دیوار آکوستیک کناف

دیوار آکوستیک کناف از جنس الیاف گچی سوراخ دار ساخته شده است. این جنس از دیوار ها یکی از بهترین عایق های صدا می باشد. دیوار آکوستیک کناف توانایی جلو گیری از عبور امواج صوتی را دارا می باشد. که جلو گیری از عبور امواج صوتی شامل کلیه امواج صوتی با فرکانس های مختلف می باشد.

عمل کرد دیوار آکوستیک به این صورت می باشد که امواج صوتی با بر خورد به این دیوار، ارتعاشاتی در آن ایجاد نموده و به علت تعدد سوراخ ها در دیوار آکوستیک، موج ها با مسیری که آمده اند باز تابش می شوند. با بر خورد امواج صوت به سوراخ های دیوار، راهی به آن سوی دیوار آکوستیک پیدا نخواهند کرد. لازم به ذکر می باشد که امواج صوتی همواره حامل انرژی بوده و امکان عبور از دیوار ها را ندارند. این مزیت باعث شده است تا عایق خوبی در برابر جلو گیری از هدر رفتن گرما در فصل سرما می باشد.

ساختار دیوار آکوستیک

جنس گچ این دیوار از فایبر گلاس بوده و به علت کار برد آن ها در ساختمان های مسکونی، در مقابل مواد شوینده تحمل بالایی دارند. دیوار آکوستیک کناف در شهر های بزرگ مصرف بیش تری دارند. زیرا بر اثر وجود مواد آلاینده در هوای شهر، آثار مخربی بر روی دیوار های معمولی دارند. پس انتخاب دیوار آکوستیک علاوه بر عایق صوت و انرژی، می تواند عمر طولانی تری برای دیوار های ساختمان ما رقم بزند.

جالب است بدانید که این دیوار ها بر اساس سلیقه مشتری قابل ساخت می باشد. یعنی رنگ و طرح آن را مشتری می تواند به سلیقه خود انتخاب کرده و در منزل یا محیط مد نظرش، استفاده نماید.

مزایای دیوار آکوستیک کناف

استفاده از دیوار آکوستیک می تواند علاوه بر جلو گیری از عبور صدا، در مصرف انرژی در فصل سرما نیز کمک بسزایی برای محیط داشته باشد. همچنین دیوار آکوستیک کناف راه کار های جالبی برای مصارف مختلف این دیوار برای اجزای ساختمان برای شما دارا خواهد بود. از دیگر مزیت های دیوار آکوستیک می توان به کاهش آلودگی های صوتی در آپارتمان ها و ساختمان های شلوغ، جلو گیری از ورود صدا های خیابان ها به محیط، جلو گیری از ورود صدا از دیوار های ساختمان و طرح های متنوع و جذاب با رنگ بندی های مختلف اشاره نمود.

موارد مصرفی دیوار آکوستیک

دیوار آکوستیک در گذشته بیش تر جهت سالن های بزرگ مانند سینما ها و آمفی تاتر ها یا دیگر فضا های عمومی که تولید صدای زیادی دارند، مانند ورزشگاه های سر پوشیده، استفاده می شد. اما اکنون در ساختمان های منازل مسکونی، شرکت ها و آپارتمان ها نیز استفاده می شود. زیرا با گذشت زمان به مهندسین ساختمان ثابت شد که با استفاده از دیوار آکوستیک می توانند علاوه بر عایق صدا، عایق انرژی نیز ایجاد کنند. همچنین با پر جمعیت تر شدن ساختمان ها و تعدد واحد های ساختمانی و تبدیل ساختمان های یک طبقه ای به آپارتمان های چند طبقه ای، تولید و ایجاد سر و صدا هم بیش تر شده که استفاده از دیوار آکوستیک مانع از عبور این حجم از سر و صدای اضافی خواهد شد.

نصب دیوار آکوستیک

نصب دیوار آکوستیک کناف باید توسط متخصصین در این زمینه انجام پذیرد. پس نصب دیوار آکوستیک به رو های قدیمی امری عبث می باشد. متخصصین با در نظر گرفتن استاندارد ها و روش های مهندسی، دیوار آکوستیک را اجرا کرده تا باز دهی مناسبی از نصب این دیوار داشته باشید.

متخصصین کناف قرن با سال ها تجربه و گذراندن دوره های متعدد در این زمینه، این توانایی را دارند تا جهت نصب دیوار آکوستیک به شما کمک کنند. این دیوار ها با متریال مشخصی ساخته شده است که در پروژه های بازسازی یا ساخت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و با استاندارد های جهانی مطابقت دارد.

پس شما با خیالی آسوده می توانید به متخصصین کناف قرن اعتماد کرده و دیوار آکوستیک خود را با هر طرع و رنگی که سلیقه شما ایجاب می کند انتخاب کرده و نصب آن را به متخصصین کناف قرن بسپارید.

سخنی کوتاه در مورد کناف قرن

کناف قرن، تیمی زبده و نمایندگی مجرب در محصولات کناف می باشد. این مجموعه با گرد هم آوری جمعی از مهندسین و متخصصین در امر نصب و راه اندازی محصولات کناف ، به کمک عزیزانی آمده تا جهت ساخت ساختمان یا باز سازی ساختمان خود، بتوانند به راحتی از محصولات کناف که از نظر قیمت به شدت مقرون به صرفه می باشد، استفاده کنند.

محصولات کناف، همگی دارای طرح ها و رنگ های متنوعی می باشد که برای هر سلیقه ای کاری جهت ارائه دارد.

نمایندگی کناف قرن، با در اختیار گذاشتن انواع این مدل ها و رنگ ها و طرح ها، همچنین مشاوره دادن به شما جهت انتخاب مناسب ترین محصول کناف برای فضای مد نظر تان، تیمی تشکیل داده است، تا به کمک شما بشتابد. و با نصب و اجرای این دیوار ها محیطی زیبا تر همچنین عایق صوتی و انرژی برای منزل یا محیط کار شما ایجاد نماید.