دیوار کناف چیست؟

دیوار کناف چیست؟

کناف

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان ساخت و ساز ساختمان ها بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و مدرن و روز می باشد. امروزه در ساخت و ساز ساختمان از تکنولوژی و فناوری های روز دنیا استفاده می کنند و این تکنولوژی باعث شده تا به جای استفاده از مصالح سنتی از مصالح جدیدتر و با کیفیت بالاتری استفاده شود که علاوه بر نصب سریع, زیبایی توصیف ناپذیری را به ساختمان شما هدیه خواهند کرد ایا می دانید در زمان ساخت و ساز ساختمان ها از چه مصالحی استفاده می کنند ؟  در پاسخ به این سوال می توان گفت که کناف یکی از جدیدترین مصالحی است که  در صنعت ساز و ساختمان ها از آن استفاده می کنند . ممکن است برایتان سوال پیش بیاید به راستی که کناف چیست ؟ در واقع کناف , پنل های روکش دار گچی می باشد که به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح در ساخت و ساز ساختمان ها به شمار می رود.

به عبارت دیگر کناف ها نوعی پنل گچی با روکش کاغذی می باشد که برای ایجاد سقف های کاذب, دیوارهای کاذب و ایجاد دکوری منحصر به فرد بر روی سقف و یا دیوار از آن استفاده می شود. جالب است بدانید که کناف ها اولین بار توسط یک خانواده آلمانی تولید گردید و به مرور زمان تولید آن در جهان گسترش پیدا کرد و در نهایت تحت برند کناف در ایران راه اندازی شد . کناف در میان عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است از دلایل محبوبیت کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت حمل و نقل آسان
 • صرفه جویی در نیروی انسانی
 • کاهش ارتفاع سقف دستشویی و حمام
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله بعد از نصب کناف .

دیوار کناف

دیوار کناف که نوعی جدا کننده هستند ، که در بازار دیوار کناف ها با نام درای وال معرفی می شوند . دیورا کناف نوعی پووش است که برای نوع غیر باربری که نقش تقسیم فضاهای داخلی یک ساختمان را دارند استفاده می شوند و این پوشش و جداکننده ها شامل قاب سبک هستند که یک یا چند لایه صفحات روکش دار گچی روی آن ها پیچ شده اند. دیوار کناف و سازه های آن به دلیل آماره و سبک بودن و راحتی نصب در میان عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند .

سقف ها از گالوانیزه یکپارچه تهیه می شوند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند. در نهایت بعد از نصب و اطمینان خاطر از صاف و مسطح بودن سطوح می توان درزها را با بتونه کردن نیز پر کرده و سطوح موردنظرتان را رنگ کنید.

آیا می دانید دیوارهای کناف را میتوانید به راحتی انتقال دهید؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که علاوه بر نصب آسان و راحت نیز این دیوارها و سازه ها قابلیت جداسازی و انتقال سازه به مکان جدید و قابلیت جا به جایی را دارند. این دیوارها بخاطر طرح ها و نقوش و نگاره های گسترده ای که دارند. به همین دلیل در میان مردم از استقبال و محبوبیت بسزایی برخوردار هستند.

نصب دیوار کناف

در این قسمت قصد داریم در مورد نصب دیوار کناف و نکاتی که در موقع نصب باید آن ها در نظر داشت با شما صحبت کنیم پس در ادامه مقاله همراه ما باشید . اساسی ترین نکته این است که نصب و اجرای دیوارهای کناف در ساختمان ها نیز باید به صورت استاندارد و اصولی باشد به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با کمک نصاب ماهر به نصب دیوار کناف مشغول شوید تا بتوانید بهترین دیوار کناف را داشته باشید . در این قسمت نکاتی مهم را در زمان پیاده سازی دیوار کناف با شما در میان می گذاریم :

 1. قبل از نصب دیوار کناف اول از همه باید سازه کناف را نصب کنید که در این قسمت نصابی ماهر را نیاز دارید .
 2. بعد از نصب سازه های کناف شروع به نصب دیوارهای کناف می کنیم. پس از مشخص کردن پلان روی سقف و کف سازه رانر به صورت محیطی به فضای پیرامونی متصل می گردد(بهتر است زیر آن از نوار عایق استفاده شود(.
 3. استادها به عنوان سازه های باربر دیوار کناف بر اساس طرح زیرسازی به صورت شاقولی اجرا می گردند (معمولا فاصله بین آن ها 40-50 سانتی متر مناسب است)
 4. عایق ها را در محل مناسب قرار می گیرند و به استادها متصل می گردند
 5. محل بازشو ها مشخص و پروفیل های تقویتی در اطراف آن نصب خواهند شد.
 6. زمانی که از اتمام نصب پانل سقف کاذب و دیوار کناف مطمئن شدید در این قسمت نوبت به عملیات بتونه و درزگیری میرسد.

در این بخش دیدیم نصب دیوارهای کناف از نکات ریز و درشتی برخوردار هستند پس در این جا به شما توصیه می کنیم با مشاورین مجرب کناف قرن در ارتباط باشید تا بتوانید زیباترین دیوار کناف را داشته باشید .

قیمت دیوار کناف

یکی از محبوب ترین نمایندگی های دیوار کناف در ایران می توان به مجموعه کناف قرن اشاره کرد . در مجموعه کناف قرن برای آسودگی خاطر و آرامش شما عزیزان نیز همیشه در تلاش هستیم بهترین و جذاب ترین دیوارهای کناف را تولید کنیم .

کناف ها در طرح ها و ابعاد مختلفی طراحی می شوند به همین دلیل قیمت های متفاوتی دارند . به این دلیل که هر شخصی بسته به اندازه ساختمان موردنظر خود  دیوارهایش مشخصات خاصی را دارند که در قیمت دیوار کناف ها تاثیر دارد پس اگر به دنبال دیوار کنافی با کیفیت هستید و می خواهید از قیمت های دقیق و اطلاعات کافی در مورد آن ها مطلع گردید در این قسمت به شما توصیه می کنیم از سایت کناف قرن دیدن بفرمایید .

نمایندگی دیوار کناف

گفته شد که یکی از بهترین نمایندگی های دیوار کناف در ایران می توان به مجموعه کناف قرن اشاره کرد . شما با مراجعه به نمایندگی های کناف قرن در شهر خود می توانید با این نمایندگی در ارتباط بوده تا بتوانید بهترین دیوارکناف به همراه امکانات آن را داشته باشید.