دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس

دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس

دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس

دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس نوعی دیوار است که با استفاده از چسب پرفیکس نصب می گردد. این دیوار از محصولات کناف قرن می باشد. ما در ادامه به شرح این نوع دیوار با استفاده از پرفیکس می پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده ساز و ساخت خشک شامل صصفحات روکش دار گچی یا مسلح سیمانی ، پروفیل های گالوانیزه سرد نورد شده یا چوب ، ادوات اتصال و مصالح درز گیری می باشد.

دیوار پوششی نیز با استفاده و به کار گیری همین مصالح ساخت وساز خشک تهیه می شوند. از دیگر موارد مورد مصرف در ساختمان می توان به دیوار جدا کننده ، سقف کاذب و سیستم های محافظت در برابر حریق نیز اشاره نمود.

انواع دیوار پوششی

دیوار پوششی به طور کلی به دو دسته با سازه یا بدون سازه تقسیم می شود.

دیوار پوششی بدون سازه کناف بیش تر جهت باز سازی دیوار های بنایی قدیدی ، پوشش دیوار های بنایی جدید (نازک کاری) و بهینه سازی حرارتی و صوتی ساختمان ها مورد مصرف قرار می گیرد.

این نوع دیوار پوششی از یک لایه پنل گچی یا پنل مرکب (پنل گچی پوشش شده با لایه عایق) مورد مصرف واقع می شود. این صفحات بدون زیر سازی فلزی و به وسیله چسبی خمیری مانند مخصوص به نام پرفیکس یا بتونه های درز گیر کناف مستقیما به دیوار متصل می شود.

با استفاده از بتونه درز گیر سطحی یک پارچه حاصل می شود اجرای قابلیت رنگ آمیزی ، کاغذ دیوار و انواع پوشش های دیگر را دارد.

دیوار پوششی با سازه به دو نوع متصل به دیوار و مستقل از دیوار مورد مصارف ساختمانی قرار می گیرد.

دیوار پوششی متصل به دیوار یک راه کار مناسب جهت ایرادات ساختاری دیوار مانند نا صافی دیوار می باشد. این نوع سازه را می توان تا ارتفاع ده متر اجرا نمود .

دیوار پوششی مستقل از دیوار ، مشابه دیوار های جدا کننده کناف می باشند. اما با این تفاوت که این پنل ها در یک سمت ساختار نصب می گردند.

شرایط دیوار جهت نصب دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس

ابتدا باید قبل از نصب دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس دیوار مورد بررسی قرار گیرد و آماده سازی های لازم انجام گردد.

لازم است که بگوییم دیوار زمینه جهت اجرای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس باید داری سطحی مستوی و کاملا صاف باشد. هم چنین دیوار باید کاملا خشک و فاقد نم و رطوبت باشد. سطح دیوار جهت دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس باید فاقد قطعات سست و نا پایدار باشد. دیوار باید دارای استحکام و انسجام کافی جهت تجمل بار لایه پوششی باشد.

سطح دیوار که برای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس مد نظر می باشد، باید عاری از هر گونه چربی، کپک ، قارچ و دیگر آلودگی ها باشد.

چسب پرفیکس چیست؟

چسب پرفیکس به طور معمول برای نصب صفحات روکش دار گچی (کناف) و صفحات پوشش یافته عایق های فوم پلی استرین و یا پشم سنگ بر روی تیغ های آجری ، بتین ، سیپورکس و ... به کار می رود.

دیوار های پوششی کناف، نیز جزو دسته محصولاتی هستند که می توان برای نصب آن ها از چسب پرفیکس استفاده نمود.

روش اجرای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس

پس از بررسی های لازم و آماده سازی دیوار جهت نصب دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس، چسب پرفیکس را نیز باید تهیه کنیم .

پودر این چسب با آب با نسبت مقادیر مشخص شده باید هم بخورد تا به حالت خمیر در آید. شما باید سعی کنید که خمیر به دست آمده کاملا یک دست باشد.

نصب دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس، کاملا یک امر تخصصی می باشد . پس باید حتما به دست متخصص در این زمینه اجرا شود.

هم چنین جهت تهیه دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس می توانید از کناف قرن کمک بخواهید.

کناف قرن با داشتن کوله باری از تجربه و مهارت در امر کناف ، به کمک متخصصین خود در این زمینه می تواند به صورت کاملا حرفه ای شما در یاری دهد.

چه نکاتی باید در اجرای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس رعایت شود؟

باید در نظر داشته باشید که حین انجام هر کار فنی و تخصصی باید یک سری نکات رعایت شوند. به طور مثال در اجرای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس باید به تمیز بودن آب چسب (ترجیحا آب آشامیدنی) توجه کامل را کنید. چسب پرفیکس نیز مانند مواد شیمیایی دیگر دارای تاریخ انقضا می باشد. پس اگر پاکت چسب را باز کرده اید توجه کنید که در مدت زمان کوتاهی باید آن را استفاده نمایید.

باید در هنگام اجرای دیوار پوششی با استفاده از پرفیکس، زمان گیرایی چسب پرفیکس را در نظر بگیرید. این زمان در شریاط مطلوب سی دقیقه محاسبه شده است اما در صورتی که شرایط محیطی متغیر باشد این زمان بیش تر یا کم تر خواهد شد.

چسب پرفیکس در دمای مشخصی قابل اجرا می باشد. و امکان یخ زدگی آن در دماهای زیر صفر وجود دارد.

این چسب نباید با دیگر مواد شیمیایی که ممکن است واکنش نشان داده می دهد، ترکیب گردد.

در صورتی که در زمان استفاده از این چسب، ملات شما سفت شد، امکان اضافه کردن آب به آن را ندارید.

لازم به ذکر می باشد که از چسب پرفیکس نمی توان به عنوان درز گیر یا گچ پوششی استفاده نمود.

چرا کلاف قرن را انتخاب کنیم؟

کلاف قرن با داشتن متخصصین در زمینه کناف ، آماده ارائه خدمات به شما می باشند. شما می توانید با مراجعه به کناف قرن و استفاده از مشاوره آن ها، بهترین سازه کناف را تهیه نمایید.

نصب کناف نیازمند تخصص و مهارت کافی می باشد. متخصصین کناف قرن با داشتن مهارت کافی در نصب انواع کناف و دیوار پوششی می توانند کاری بی نقص به شما تحویل دهند.

شما هم چنین با مراجعه به سایت کناف قرن می توانید از دیگر خدمات کناف قرن مانند سقف کاذب ، دیوار پوس ، کابینت ، کف پوش و کناف دیدن نمایید.

کناف قرن با اجرای پروژه های متعدد در زمینه کناف، نمونه کار هایی جهت ارائه به شما دارد. پس می توانید نمونه کار ها و پروژه های اجرا شده توسط کناف قرن را نیز مشاهده نمایید.