دکوراسیون داخلی با کناف

دکوراسیون داخلی با کناف

کناف Knuaf :

امروزه صنعت ساخت و ساز با توجه به شرایط رقابتی موجود در جوامع بین المللی ملزم به نواوری های جدید می باشد . این نواوری ها باید نیاز های زمانی،شرایط اب و هوایی و تغییرات اقلیمی منطقه ای را پاسخ گو باشد.امروزه صفحات پیش ساخته گچی یکی از این نواوری های می باشد که به آنها کناف گفته می شود . کناف صفحاتی با روکش گچی می باشد که با استفاده از پیچ و بست های مخصوص به یکدیگر اتصال پیدا می کنند. از کناف استفاده های متفاوتی در صنعت ساختمان سازی می شود.کناف دارای مزایای زیادی اعم از فرم پذیری عالی،اجرای سریع ، وزن سبک ، قیمت تمام شده پایین و غیره می باشد.

دیوار کناف :

 دیوار کناف نوعی جدا کننده است که به عنوان دیوار های داخلی ساختمان (دیوار های غیر باربر) استفاده می شود. با استفاده از این دیوار ها که با نام dry wall معرفی می شوند ، میتوان تقسیم بندی قسمت های مختلف خانه را انجام داد. این دیوار ها استفاده های متفاوتی دارند که بسته به نوع اتصالات ان ها دارد.از مزایای این دیوار ها میتوان به عبور و دسترسی آسان و راحت به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی اشاره کرد.از دیگر مزایا های این دیوار ها سرعت اجرایی بالا،دقت بالا در اجرا که باعث کاهش ضایعات و صرفه جویی در مصالح میشود،اجرای بسیار اسان، عملکرد لرزه ای مناسب که با توجه به لرزه خیز بودن ایران این نوع از دیوار ها مناسب می باشند ،کاهش بار مرده ساختمان به دلیل سبک تر بودن این دیوار نسبت به دیوار های بنایی که باعث کاهش هزینه ایستایی سازی می شود،رعایت کمیت های فیزیکی  مرتبط به ساختمان(عملکرد عایق صدا و حرارت)،قابلیت ترمیم و تعویض،انعطاف بالا و غیره می باشد.

 سقف کناف :

امروزه یکی از دغدغه های طراحان داخلی استفاده از سقف برای طراحی خانه می باشد. یکی از آسان ترین و زیبا ترین راه های طراحی و تزیین سقف استفاده از کناف سقف می باشد؛که با توجه به انعطاف پذیری این محصولات طرح های متفاوتی اعم از منحنی یا دایره که سبک کلاسیک این کار می باشد و یا طرح های مستطیل،مربع و خط شکسته که سبک مدرن این نوع از سقف ها می باشد استفاده می شود.

باکس نور مخفی کناف :

این باکس به صورت فضای بین دو صفحه کناف،که از بین آنها نور ضعیفی با استفاده از لامپ های LED و یا SMD می گذرد ایجاد می شود که جلوه بیشتری به سطح مورد نظر ما که می تواند دیوار یا سقف باشد بدهد. این نوع باکس های کناف با نور ملایم خود باعث ایجاد ارامش در محیط می شوند. رنگ نور مورد استفاده در این باکس ها می تواند با سلیقه خود شخص انتخاب شود. کاربرد این باکس ها در تمامی نقاط خانه ها ، اماکن پزشکی، پارکینگ ها، سالن های انتظار وغیره می باشد.

دیوار ال سی دی (LCD) کناف :

در گذشته میز های تلویزیون فضای زیادی را اشغال می کردند. امروزه طراحان داخلی با استفاده از کناف قسمتی از دیوار را برای اتصال تلویزیون طراحی می کنند. باتوجه به باز بودن دست طراحان به دلیل منعطف بودن و اسانی کار با کناف طرح های زیبا و چشم گیری ایجاد می شوند که علاوه بر جای دادن تلویزیون باعث زیبایی و باز شدن فضا می شود.طراحی دیوار تلویزیون با استفاده از کناف می تواند به شکل های سه بعدی و اصطلاحا حجمی باشد و با استفاده از باکس های نور در آن باعث چند برابر شدن جذابیت ان شد.به دلیل اسانی کار با کناف میتوان اتصالات الکتریکی مربوط به تلویزیون در دیوار مخفی شده و از ایجاد سیم های پیچیده درهم که در معرض دید باشند جلوگیری کرد.این دیوار علاوه بر اتصال تلویزیون می تواند طاقچه هایی برای گذاشتن دیگر وسایل نمایش خانگی و یا دکور منزل شما را در خود با استفاده از طراحی طراح شما در خود جای دهد.

دیوار آکوستیک کناف :

 برای دیوار پشت تلویزیون و یا هر فضایی که صدای مزاحم بیرون آزار دهنده میباشد میتوان از دیوار اکوستیک کناف استفاده کرد. این دیوار ها می توانند بسته به اهمیت دادن شخص به صدای های مزاحم و یا مکان مورد نظر که می تواند سالن های اجرا و یا استودیو باشد تک لایه یا دولایه نصب شوند. یکی از مزایا های این دیوار ها اشغال فضای کم و حتی نصب با فاصله کم مقطعی از دیوار اصلی می باشد. در بین این نوع دیوار ها میتوان از مواد متفاوت که عایق صدا می باشند استفاده کرد.

 

قاب پرده کناف :

 در گذشته اتصالات و میله های پرده را با استفاده از والان پرده و یا بعدا با استفاده از کتیبه های پیش ساخته پوشش می دادند ؛ولی امروزه با استفاده از قاب پرده کناف میتوان علاوه بر پوشش اتصالات و میله های پرده جلوه بیشتری هم به فضای اشغالی داد و هم در هزینه ها صرفه جویی کرد. قاب پرده کناف می تواند یک قاب ساده و یا با طرح و مدل و انحنا باشد که بسته به سلیقه و خلاقیت طراح و همچنین فضایی که روی ان اجرا می شود دارد.

قاب لوستر کناف :

امروزه با توجه به استفاده از قاب کناف برای لوستر مدل لوستر ها به نسبت این قاب ها طراحی تغییر کرده اند. قاب لوستر علاوه بر پوشاندن سیم ها واتصالات باعث جلوه بیشتر میشوند این قاب ها بر اساس متراژ در سقف کار می شوند. میتوان با استفاده از  باکس نور مخفی و دیگر تکنیک های کار با کناف و با توجه به طرح کار شده بر روی سقف این باکس هارا حالت حجمی یا سه بعدی نشان داد.

اجرای کناف :

 برای اجرای درست و هزینه مناسب کناف بهترین مراجعه به سایت کناف قرن و ارتباط و آقای پوریای فورقانی است . تیم کناف قرن با داشتن 10 سال سابقه کار در حوضه دکور داخلی کمک به سزایی به شما برای رسیدن به بهترین دکور با هزینه و محل شما می کند.

 

شماره های تماس برای استعلام و پیشنهاد دکوراسیون داخلی

09122500031

09123226475

تماس بگیرید

برچسب ها :