دلیل انتخاب کناف

دلیل انتخاب کناف

دلیل انتخاب کناف

در این مقاله قصد داریم در مورد دلایل انتخاب کناف با شما همراهان همیشگی صحبت کنیم اما پیش از آن بهتر است اطلاعاتی درباره کناف ها داشته باشید . آیا می دانید که کناف چیست ؟ آیا می دانید که کناف ها چرا در میان مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند ؟ اگر می خواهید به پاسخ تمام سوالات خود برسید در این بخش به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه مقاله همراه ما باشید. در واقع کناف , نوعی صفحه روکش دار از جنس گچ است و این صفحات یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در زمان ساخت و ساز ساختمان هستند. جالب است بدانید وزنشان سبک و به راحتی قابل حمل توسط کارگران می باشد و به سبب همین  وزن سبک به انجام سریع تر پروژه کمک خواهد کرد.

پس به طور کلی می توان گفت کناف ها یکی از عناصر مهم و کاربردی در ساخت و ساز ساختمان هایی مانند ساختمان مسکونی , ساختمان اداری و ... می باشد. یکی از ویژگی های بسیار مهم کناف ها این داست که می تواند به زیبایی فضا و دکوراسیون ساختمان منزلتان کمک کند . پس اگر خواستار دکوراسیونی منحصر به فرد و مدرن هستید در این بخش به شما توصیه می کنیم که وارد سایت شده و از کناف ها دیدن بفرمایید. پس می توان نتیجه گرفت که کناف ها نوعی مصالح ساختمانی مدرنی هستند که در قیاس با مصالح ساختمانی قدیمی نیز خواهان بیشتری دارد . از دلایل پرطرفدار بودن آن می توان به ویژگی های کناف ها در بخش زیر اشاره کرد :

 1. قیمت مناسب .
 2. قابلیت نصب سریع و راحت .
 3. استفاده کمتر از نیروی انسانی .
 4. مقاوم در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی .
 5. مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی .
 6. بعد از نصب و اجرای کناف می توانید بلافاصله آن ها را رنگ کنید .
 7. به دلیل وزن سبکی که دارد به راحتی می توان کناف ها را حمل و نقل کرد .
 8. به کناف ها می توان هر شکلی بدهید و در هر بخشی از ساختمان استفاده کنید .
 9. با انتخاب و نصب کناف می توانید در مصالح ساختمانی , صرفه جویی چشم گیری داشته باشید.

پس در نهایت از این بخش می توان نتیجه گرفت که اگر کنافی با کیفیت بالا انتخاب کنید می توانید در زیباسازی و بالابردن کیفیت ساختمان خود در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله کمک کنید.

مزایای کناف

در این قسمت قصد داریم در مورد مزایای کناف, مطالبی را به شما ارائه دهیم. کناف ها به خاطر ویژگی هایی که دارد در میان مردم از محبوبیت و توجه ویژه ای برخوردار می باشد . یکی دیگر ازدلایل پرطرفدار بودن ,می توان به مزایای کناف ها اشاره کرد :

 1. عایق گرما است
 2. عایق صوتی است
 3. کناف ها قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند
 4. می تواند به مدرن و لوکس بودن منزلتان کمک کند
 5. در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی مانند آتش و رطوبت مقاوم می باشد
 6. مصالح کناف در قیاس با مصالح ساختمانی قدیمی تر , سریع و راحت نصب می گردند
 7. قطر جدارها و دیوار های کنافی در مقایسه با جدارها و دیوارهای قدیمی و سنتی کمتر می باشد
 8. کناف ها به دلیل وزن سبک نسبت به مصالح گچی و قدیمی تر , در زمان وقوع زلزله نیز تخریب و خطرات کمتری را دارد

کارایی کناف

در این بخش قصد داریم درباره موارد استفاده و کارایی کناف ها مطالبی را به شما همراهان همیشگی ارائه دهیم. همانطور که می دانید کناف ها را در هر گوشه ای از ساختمان میتوان استفاده کرد ولی بهتر است دقیق بدانید که کناف ها در چه جاهایی کارایی دارد . از کارایی و موارد استفاده کناف می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 1. عایق صوتی است یعنی با نصب کناف ها می توان مقاومت دیوار را به عنوان مانع عبور صدا افزایش داد .
 2. عایق حرارتی و گرماست یعنی با نصب کناف و تجهیزات آن مانند پشم سنگ و ... دیوارهای ساختمان خود را در برابر حرارت عایق کنید .
 3. مصالح ساختمانی کناف در قیاس با مصالح سنتی و قدیمی تر در افزایش سطح زیر بنای ساختمان ها کمک به سزایی می کند .
 4. یکی از موارد جالب و جذاب کناف ها می توان به دیوارهای جداکننده کناف اشاره کرد به عبارت دیگر با کمک دیوار های جداکننده کناف ها می توانید به راحتی فضای داخلی ساختمان خود را تقسیم و معین کنید .
 5. در میان فضاها و محفظه های خالی دیوارهی جداکننده کناف ها میتوانید از انواع عایق حرارتی و عایق صوتی استفاده کنید .
 6. کناف ها می توانند به دو صورت ضد آب و ضد آتش سوزی  بر روی سازه های کناف نصب گردند به این صورت که از کناف ضدآب در بخش هایی از ساختمان مانند آشپزخانه , سرویس های بهداشتی , حمام و .... استفاده کنید .
 7. اگر به دنبال بازسازی هر گوشه از ساختمان منزل خود هستید و می خواهید کمترین هزینه ممکن را داشته باشید در این قسمت توصیه می کنیم از کناف کمک بگیرید به این دلیل که علاوه بر زیبایی می تواند تاسیسات منزل را بپوشاند و سریع از بازسازی خلاصی یابید .
 8. از موارد دیگر کارایی کناف ها می توان به دیوارهای پوششی آن اشاره کرد . از دیوارهای پوششی کناف می توان به بازسازی راحت دیوارهای قدیمی , نازک کاری و.... اشاره کرد.
 9. کناف ها در انواع مختلفی برای سقف , دیوار و زمین تولید می شود اما هر یک بسته به نوع خود کارایی خاصی دارند مثلا دیوارهای کاذب کناف در ساخت و ساز بسیار قابل توجه می باشد به این صورت که با نصب دیوار کاذب کناف می توانید به نورپردازی ساختمان منزل خود بی افزایید . علاوه بر آن در سقف های کناف میتوانید چراغ های تزیینی ملیح و زیبایی بر روی بنا و داخل بنای ساختمان نصب کرد .

پس اگر به دنبال دکوراسیون و طراحی داخلی خارق العاده ای هستید در این بخش به شما پیشنهاد می کنیم که از کناف ها استفاده کنید تا با چشمان خود ببینید که کناف ها چه منظره ای را برای ساختمان شما به وجود می آورند .