آشنایی با پانل کناف

آشنایی با پانل کناف

پانل کناف چیست؟ 

همان سقف کاذب یا دیواری است که با کناف در منزل یا محل کارتان ساخته شده است. کناف از سازه هایی ( structure knauf ) به نام رانر و استاد تشکیل شده است که این قطعات روی سقف( برای سقف کاذب) یا زمین ( دیوار کناف ) متصل شده و پانل های کناف روی این قطعات پیچیده می شود. 

دیوار کناف

ترکیبی از مقاطع فلزی و صفحه های روکش دار گچی یا سیمانی است . یک جزء مهم دیگر در دیوار کناف عایق های صوتی و حرارتی هستند که این عایق ها تاثیر زیادی در بهتر شدن و بهبود عملکرد این دیوار ها می گذارد که شکل آن متناسب با نوع کاربری دیوار طراحی می شود.

اجزای تشکیل دهنده ی سقف و یا دیوار کناف

1. زیرسازی گالوانیزه که فلزی یا چوبی می باشد و شامل استاد و رانر و انواع قیود می باشد

2. صفحات رو کش دار از جنس گچ یا سیمان با شکلی متناسب با نوع فضا و مکان 

3. عوامل متصل کننده ی پیچ ها و مهار ها

4. مصالح درزگیری بتونه و ماستیک کناف

5. نوع عایق های صوتی و حرارتی 

مقاطع زیر سازی دیوار کناف

این قسمت از ورق های فولادی گالوانیزه که ضخامت آن 6 میلی متر است ساخته شده که ساخت این سازه ها با کمک تکنولوژی سرد نورد و توسط دستگاه رول فرمینگ است و در ساختار دیوار کناف اصولا از استاد و رانر استفاده می شود.

انواع پانل ها در دیوار کناف

 به طور کلی به دو دسته ی گچی و سیمانی تقسیم می شوند.پ

پانل های گچیپ

1. پانل های گچی ساده که این صفحات دارای روکشی کرم رنگ با مهر ابی رنگ کناف در پشت می باشندو کاربری آنها عمومی و در ضخامت های گوناگون است که از آن برای اجرای دیوار سقف کناف استفاده می شود.

2. پانل مقاوم در برابر رطوبت که از الیاف و افزودنی های خاص ساخته شده که ویژگی آن مقاومت در برابر رطوبت است. ازین پانل ها در مکان های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می شود.

پانل مقاوم در برابر حریق که در فرآیند تولید این صفحات از الیاف ضد حریق استفاده می شود به همین دلیل از مقاومت و انعطاف بیشتری برخوردارند . موارد استفاده ی این پانل ها مکان هایی است که نیاز به کد حریق دارند و پوشش دادن ستون ها و تیر های فلزی یکی دیگر از کاربرد های این نوع محسوب می شود. 

3. پانل گاردکسپ

این محصول جدیدی از شرکت کناف است که هسته ی گچی این صفحه از ترکیبات خاصی بر خوردار است . در هر دو سمت این پانل از لایه ای به نام فیلیس فایبر گلاس پوشیده شده است. ویژگی های این صفحه سازگاری با محیط، مقاومت در برابر حریق، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر کپک و توانایی تنفس بالا می باشد .                                                                         4.صفحات دیامنتپ

هسته ی گچی این صفحه الیاف شیشه و مواد سیلیکونی است. چگالی این صفحات در مقایسه با صفحات معمولی بالاتر است به همین دلیل برای جاهایی که مقاومت بالا مد نظر است از این پانل استفاده می شود.

  5. صفحات آکوستیک و تصویه کننده ی هوا

در هسته ی گچی این پانل از زئولیت استفاده شده که بهره گیری از این ماده موجب کاهش سطح آلاینده هایی می شود که در هوا موجودند. شکاف ها و سوراخ های موجود در سطح این پانل باعث جذب صدا می شود که این مزیت موجب کاهش شدید آلودگی صوتی در فضای کار و زندگی می شود.

6. صفحات سیمانی آکواپانل

مواد تشکیل دهنده ی این پانل سیمان پرتلند، پرکننده های ویژه و مواد افزودنی خاصی می باشد که پشت و رو و لبه ی طولانی آن به وسیله ی الیاف شیشه مسلح شده است.

7. آکوا پانل داخلی

این نوع برای فضا های داخلی مانند آشپز خانه های صنعتی و استخر و سونا می باشند.

8. آکوا پانل خارجی             

 این نوع صفحه برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

  اجزای پانل کناف

1.استاد که جزء عمودی و ستون دیوار کناف بوده و بین 30 تا 60 سانتی متر قرار گرفته و دارای تاسیسات برقی می باشد و صفحه ای روکش دار از جنس گچ به آن متصل شده است.

2. رانر که جزء افقی یا هادی تراز دیوار کناف می باشد. که این سازه به عنوان هادی سازه استاد و در اطراف بازشو ها استفاده می شود . علاوه بر این دو جزء، دیوار کناف اجزای دیگری مانند سازه ی پشتیبان ، قطعه ی اتصال سازه ی پشتیبان، محافظ گوشه، سازه ی لبه و سازه ی درز انقطاع دارد

نمایندگی سازه های کناف

 امروزه شرکت های فرعی در حوزه ی فروش سازه ها گسترش یافته اند و به این دلیل اعتماد مشتریان نسبت به خرید از سایت بسیار کم شده است . سایت ایران راهبند با داشتن نمایندگی های اصلی از چند برند معتبر باعث اطمینان خاطر شما عزیزان نسبت به خرید سازه های کناف شده است.

خرید سازه های کناف

ساده ترین روش خرید این محصول مراجعه به سایتی معتبر و مطمئن مانند ایران راهبند و مشورت با تیم مشاوره ی این سایت است. این تیم با در نظر گرفتن بودجه ی شما و موقعیت مکانی جایی که میخواهید در آنجا سازه ها را نصب کنید بهترین محصول را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد . در نتیجه شما از ساده ترین و مطمئن ترین راه ممکن اقدام به خرید سازه ی مورد نظرتان می کنید. 

 قیمت سازه های کناف 

 همان طور که می دانید امروزه مدل ها، برند ها و قطعات مختلفی برای خرید سازنده ها وجود دارد و انتخاب را با اندکی دشواری روبرو می کند. در چنین مواقعی مشورت با کسانی که در این کار خبره هستند امری منطقی است. بهتر است با مراجعه به سایت ایران راهبند و تماس با مشاوران و کارشناسان فروش  سایت کناف قرن  درخواست مشاوره کنید و از خرید خود مطمئن شوید. مشاورین متخصص ایران راهبند با داشتن تجربه ی فراوان در قسمت فروش سازنده ها یکی از آشنا ترین نام ها در این زمینه است و شما را برای رسیدن به بهترین سازنده ها با بالاترین کیفیت با توجه به موقعیت مکانی، بودجه و سلیقه ی شما یاری می کند.  

برچسب ها :